Bayi Denetimleri

Bayi Denetimleri

KRC BAYİ DENETİMLERİ


Günümüzde birçok şirket bayilik yapısı çerçevesinde yapılanmasını sürdürmektedir. Satış kanalı olarak seçilen bayilik yapısında bayiler ile ana firma birbirleri ile düzenli ilişkiler kurmaktadırlar.

Bayi Denetimleri konusunda, bu açıdan bakıldığında bayilerin yönetim yapısı, finansal yapısı ve iş yapısı ana firma için şimdi ve gelecekte önemli olmaya başlamıştır. Bayi denetimlerini Süreç ve Klasik denetim olarak ikiye ayırmak, Bayi Denetimleri konusunda hedeflenen amaç ve sonuç için daha verimli olacaktır.

Bayi Denetimlerini iki aşamalı olarak yürütmekteyiz.


-  Süreç denetimi ( Yönetim, finansal ve iş yapısının denetimi)
-  Klasik denetim (Muhasebesel denetim)

Yapılacak bayi süreç denetimlerinde, temel amaç ana firma için şimdi ve gelecekte olası Riskler, tehditler ve fırsatların belirlenmesi veya ortaya çıkarılması ve raporlanması hedeflenmektedir.

Dolayısıyla bayi denetimleri söz konusu olduğunda; süreç denetimi yapılmadan önce ana firmanın beklentisinin ne olduğunun belirlenmesi yapılacak denetimin niteliğini ve amacını belirleyecektir.

Bayi Denetimleri hizmetleri içeriğimiz;


-  Ana şirket varlıklarının korunup, korunmadığının tespiti (Ana firmanın satması için verdiği stokların tespiti)
-  Risk Denetimi (Ticari alacak ve borçlarının kontrolü)
-  Firmaların bayi /distribütörlerde sermaye transferinin olup olmadığının kontrolü
-  Bayi /distribütörlerin rantable yönetilip, yönetilmediğinin tespiti
-  Ana şirket adına bayi /distribütörlerde denetimin yapıldığı olgusunun yerleştirilmesi
(Önleyici ve caydırıcı)


Siz de KRC Yönetim Danışmanlık  Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 216 4747426 / +90 530 5802480 numaralı telefonlarımızdan ya da info@krcyonetim.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Twitter

Facebook

Linkedin