• Ana Sayfa
  • U Dönüşü Kuşağı I Ali Rıza Değer

U Dönüşü Kuşağı I Ali Rıza Değer

U Dönüşü Kuşağı / Ali Rıza Değer


Genel Koordinatörümüz Sayın Ali Rıza Değer'in, Gazeteci / Yazar / İndeks İçerik İletişim Danışmanlık - İndeks Konuşmacı Ajansı - İçerik Fabrikası Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yaprak Özer ile röportajı...
Açıklama metni Sayın Yaprak Özer'in Youtube kanalından alıntıdır...
.......................................

Ali Rıza Değer Yönetim Danışmanı. İçerik Fabrikası’nda birbirinden enteresan ve içerikleri yoğun konuları ele alan yazılarıyla yönetim, insan kaynakları, kurumsal değişim-dönüşüm başlıklarında farkındalık yaratmama neden oluyor. Çalışma alanlarına geniş anlamda iletişim şemsiyesinin de dahil olması ele aldığı konulara bakışı bana göre çok daha ilginç kılıyor.

Bununla birlikte itiraf etmeliyim ki, yönetim danışmanıda kendi içinde çok geniş bir şemsiye, tam da bu nedenle genellemeleri seven, kapsamlı isimlere tutkun, ağza dolu dolu gelen kavramları tüketmeyi seven Türkiye açısından talihsiz bir durum. Neden diyecek olursanız, iyiler ile kötüleri, kuruyla yaşı birbirinden ayırmanın zor olduğu bir havuz. Somutluğa, netliğe şiddetle ihtiyaç duyuyor.

Bu söyleşinin küçük bir özetini vermek isterim. Her şeyi sorma iştahım yüzünden konudan konuya atladık. İçinde bulunduğumuz günlerde tecrübeyle tecrübesizlik kavgaya tutuşmuş. İnsan envanterimizi bugüne kadar tanımlayamadık, tanımlayamıyoruz, yeni nesli hiç tanımıyoruz. Bugün geldiğimiz nokta “çevir kazı yanmasın ve U dönüşü” yapmaya bayılan 1950-60 doğumlu neslin eseri… Gençleri kuru kuruya seviyoruz. Nepotizmden vazgeçemiyoruz. İşleri ben siz onlar, biz bizim çocuklar arasında paylaştırıyoruz. “Dostlar alışverişte görsün görsün”ü mecazi anlamından çıkarıp gerçeğe dönüştürdük, fırsatları heba ettik… Yetmezmiş gibi her yerde sıkılmadan “…işler hiç bu kadar kötü olmamıştı…” diyerek ağlıyoruz. “Ben yaptım oldu”culuğun zirvesindeyiz, aşağı inersek düşeceğimizi sanıyoruz da zaten dipteyiz ayılamıyoruz.

Uzun bir röportaj oldu, sabrınızı sınıyor olacağım. Bazı satırlarda kendinizi bulacak, bazılarında az bile söylemiş diyeceksiniz. Az olanlara siz kendi yorumlarınızı mutlaka ekleyeceksiniz.

Sayın Yaprak Özer'in Youtube kanalına BURADAN abone olabilirsiniz.

Twitter

Facebook

Linkedin